Sıkça Sorulan Sorular

CARTAglassart ve Murat Erton Arasındaki Bağlantı Nedir? 

CARTAglassart”, 2010 yılında dekoratif cam konusunda faaliyete başlayan “Murat Erton’un “YBM Tasarım” markasıdır. Kurulduğu günden bu yana cam sanatında özgün ve eşsiz eserler geliştirmeye kendini adayan Murat Erton son olarak wallart cam sanatı pazarına da 2020 yılında “CARTAglassart” markasıyla giriş yaptı. “CARTAglassart” cam ürünlerin sevgi ve özenle tasarımının yapıldığı ve üretildiği yepyeni cam markasıdır.

“CARTAglassart” Ürünleri Gerçekten El Yapımı ve Kendi İmalatınız mı? 

Evet, ürünlerimizin tümünün tasarımını ve imalatını biz kendi atölyemizde, ellerimizle yapıyoruz. Ürünlerimiz el yapımı ve el boyaması olduğu için her bir ürün kendine özgü ve eşsizdir. Cam sanatının çok özel tekniklerini kullanarak üretimini yaptığımız ürünlerimiz benzersiz ve çok kıymetlidir. Kullandığımız tekniğe çökertme tekniği diyebiliriz.

Çökertme Cam Sanatı Nedir? 

“Çökertme”, camın yüksek sıcaklıkta eritilmesiyle, üzerinde bulunduğu ve el yapımı kalıbın şeklini alması amacıyla kullanılan bir cam üretimi/sanatı tekniğidir. Çökertme işlemi, bir adet cam parçası gerektirir. Isıtma özel bir elektrikli fırında yapılır. Vitray Sanatı’nda olduğu gibi kurşun lehim kullanarak camı bir araya getirmek yerine, bir adet cam plaka 850 °C sıcaklıkta ısı ile işlenerek özel hazırlanmış kalıbı üzerinde fırınlanır.
Seramik veya farklı özel malzemelerden yapılan kalıplar cam üretiminde kullanılabilir, bu çökertme olarak adlandırılan bir süreçtir. Bu uygulama şeklinde cam, kalıp üzerine serilir ve hazırlanan desen üzerinde uygun ısı derecesinde çökertilir.

Ürünlerinizi Nasıl Satın Alabilirim?
Ürünlerimizi https://cartaglassart.com internet adresimizden satın alabileceğiniz gibi; telefonla arayarak, sipariş verebilirsiniz.
Telefon Sipariş Numaramız: 0506 6554303

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Her gün, gece 00.00’a kadar verilen siparişler bir sonraki iki iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Kargoya teslim edilince size e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

Mağazanızın çalışma günleri ve saatleri nedir?

Mağazamız haftanın tüm günleri 10.00-18.00 arası hizmet vermektedir.

İade işlemleri için ne yapmam gerekli

İade işlemleri için iade sayfasına göz atmanız gerekmektedir.

İade için gönderdiğim ürün size ulaştı mı?

İade için gönderdiğiniz ürünler bize ulaşınca e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Kapıda ödeme var mı?

Kapıda ödeme sistemimiz mevcut değildir.

Müşteri hizmetleri hattı çalışma saatleri nedir?

Müşteri hizmetleri hattımız haftanın her günü 10:00-20:00 arası hizmet verilmektedir.

Kargo ücreti kaç TL’dir?

Kargo ücretimiz yoktur. Siparişlerinizi kargo ücreti ödemeden alabilirsiniz.

Kargo Kaç Günde Ürünü Adresime Getiriyor?

Ürünleriniz kargoya verildikten sonra (adresinize göre) ortalama 1-4 iş günü içerisinde ürünleriniz size ulaşmaktadır.

Kredi Kartı ile Yapılan Alışverişlerde Sitenize Güvenebilir miyim?


İnternet sitemizde kredi kartı ile yapılan alışverişler “PTR” Ödeme Sistemi altyapısıyla 256 Bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır. Ayrıca kart bilgileriniz direkt banka veri tabanına ulaştığı için herhangi bir şekilde tarafımızdan kaydedilmemekte ve başkaları tarafından ulaşılmasına izin verilmemektedir.

İade ve Değişim Şartları Nelerdir?

Kişiye özel tasarımını yaptığımız ürünler hariç, ürünlerimizin tümü ödeme iade garantilidir. 15 gün içerisinde sebep göstermeksizin, faturası ile birlikte ürüne zarar vermemek ve kullanmamak koşulu ile iade edebilirsiniz. Ürünlerde iade sürecinde tarafımızdan kaynaklanan hatalarda teslimat yapan Kargo firması ile geri gönderimlerinizde herhangi bir ücret talep edilmez bütün masraflar tarafımızdan karşılanır.

Ürünlerinizi Görerek Satın Alabileceğimiz Atölyeniz Nerededir?


Atölyemiz İstanbul Altıntepe’dedir. Atölyemize ve iletişim bilgilerine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
https://cartaglassart.com/iletisim